بادکنک آرایی هنری است که در آن بادکنک ها با طرح ها و رنگ های بسیار زیاد و متنوع خود، به شما این اجازه را می دهند تا متناسب با هر مراسمی که در پیش رو دارید ، آنها را بکار گیری کنید تا بتوانید یک تزیین زیبا و جذاب که حاصل خلاقیت و هنر تجسمی ذهنتان است را به معرض نمایش قرار دهید و آن چیزی که در حرفه بادکنک آرایی اهمیت زیادی دارد این است که باید بدانیم انتخاب رنگبندی درست و حرفه ای نسبت به محیط و اجرای درست آن باعث شادی و هیجان بیشتر مراسم شده و به خاص بودن جشن کمک بسیاری میکند.

بعنوان مثال برای جشن افتتاحیه یک فروشگاه که مخاطبان آن عموم مردم و مخصوصا خانواده ها با بچه های کوچکشان هستند باید از رنگبندی جذاب و زیبایی استفاده کنیم.

بادکنک آرایی افتتاجیه

به همین خاطر بنده اعتقاد دارم هیچوقت بادکنک ها را فقط یک وسیله سرگرم کننده برای استفاده کودکان در ذهن خود محصور نکنید ، زیرا خواهیم دید که آنها چه وسایل دوست داشتنی و ارزانی هستند و تا چه اندازه می توانند زیبایی بخش مهمانی و مراسمات ما هستند. بادکنک ها  اشیاء کوچک و دوست داشتنی منحصر بفردی هستند که اگر توسط یک تیم بادکنک آرایی بدرستی بکارگرفته شوند متناسب با هرنوع مراسمی می تواند چشم هر بیننده ای را به خود مشغول کند و باعث ایجاد شادی بیشتر در جشن ها و یا مراسمات رسمی مثل سمینارها شود. اینجاست که باید به قدرت بادکنک ها بیشتر پی ببریم زیرا بادکنک ها حتی افراد بزرگسال را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهند.

برای اثبات این ادعا می شود ادعا کرد که بادکنک آرایی تاثیر بسیار خوبی در افتتاحیه مغازه های متفاوت و تاثیر آن بر ذهن بیننده دارد. مثل عکس زیر.

بادکنک آرایی افتتاحیه

از جمله کاربردهای بادکنک آرایی در مراسمهایدیگر را می توان به جشن هایی مثل ،عقد و عروسی، جشن تولد کودک، جشن تکلیف، جشن فارغ التحصیلی، جشن دندونی و جشن سیسمونی اشاره کرد. مثلا در بین بادکنک آرایی های مذهبی ، بدکنک آرایی جشن عبادت بسیار تاثیر گذار است و این جشن را برای دختر بچه ها خیلی زیبا و موثر در ذهن آنان ماندگار می کند.

بادکنک آرایی مذهبی جشن عبادت

معمولا در بادکنک آرایی سعی می شود تا انواع شخصیت ها و تم ها را توسط بادکنک ایجاد کرد تا مراسم متنوع و جذابتر باشد . این شخصیت ها و تم ها بسته به نوع مراسم و بر اساس سلیقه سفارش دهنده متفاوت است . مثلا در بادکنک آرایی با تم زنبور معمولا دو رنگ سیاه و زرد بیشتر از دیگر رنگ ها دیده می شود و یا در بادکنک آرایی با تم سوپر ماریو رنگ سبز و قرمز و آبی بیش از دیگر رنگها و یا در بادکنک آرایی با تم فروزن باید به رنگ آبی و تاثیر آن توجه زیادی کرد.

و البته انتخاب رنگ برای بادکنک آرایی هر مراسم را باید امر مهمی بشمار آورد بعنوان مثال در مراسم ها و جشن هایی که به کودکان مربوط می شود قبل از اینکه بخواهید شروع به  بادکنک آرایی کنید در مورد نور محیط آن مراسم ، فضای داخل و بیرونی برای نصب بادکنکها و رنگ های مورد علاقه کودکان اطلاعاتی جمع آوری کنید تا نتیجه کار شما به بهترین شکل نشان داده شود پس دانستیم بادکنک آرایی در عمل به معنی آراستن و تزیین یک محل خاص به کمک بادکنکهای متناسب است که با رنگ های مختلف بادکنک انجام می گردد و البته زیبایی و خروجی نهایی این کار به هنر خود افراد و مجریان آن بستگی دارد ، مثلا در بادکنک آرایی برای روز اول مدرسه سفارش ها عموما روی رنگبندی شاد است.

بادکنک آرایی مدرسه

بالون آرا با امکان اجرای تمامی تم های بادکنک آرایی به زیبا ترین شکل ممکن در جشن ها و مراسم های گوناگون ملی مذهبی ، فارغ التحصیلی و … زیبایی خاصی به جشن شما می‌دهد.

مزیتهای بادکنک آرایی در مقایسه با سایر دکورهای تزئیناتی

  • به راحتی می‌توان در هرمکانی بادکنک را نصب کرد و پس از مراسم به راحتی امکان جمع آوری دکور و نظافت محل وجود دارد.شکل ظاهری منحصر به فرد بادکنک باعث نمایش شاد و زیبایی آن شده و به خاطر حجم آن خیلی راحت محیط را پر از رنگ‌های شاد می‌کند.
  • در بادکنک آرایی هیچ‌گونه خرابی در محل نصب انجام نمی شود استفاده از پیچ و میخ نیز وجود ندارد همچنین زمان اجرای تزیین بادکنک یا بادکنک آرایی بسیار سریع است.
    تزیین بادکنک در هر محیطی قابل انجام است و البته در بادکنک آرایی به دلیل وجود طرح‌ها و مدل‌های مختلف بادکنک با هر سلیقه ای امکان کار وجود دارد .
  •  بادکنک آرایی نسبت به تزییناتی همچون گل آرایی بسیار بسیار ارزان‌تر است و در انواع مراسم (عقد و عروسی، نامزدی، جشن تولد، جشن تکلیف، همایش، غرفه نمایشگاهی، سالن‌های ورزشی، مهدکودک‌ها، مدارس) بادکنک آرایی قابل استفاده است.

بادکنک آرایی دندونی

فراموش نکنیم در حال حاضر بادکنک یکی از ارزان ترین و ساده‌ترین راه برای تزئین میهمانی ها و جشنها و مراسم ها است پس در شرایط گرانی قیمت ها باید قدر این کالای ارزانتر را بدانیم و از آن به شکل مطلوبی استفاده کنیم اگر بدنیال راه خلاق و منحصر به فرد برای مراسم خود هستید می توانید بادکنک را انتخاب کنید زیرا بادنک با رنگهای متنوع خود که هرکدام سبک، رنگ خاص خود را دارد متواند در رویدادهای مختلف مانند عروسی، سیسمونی کودک تا جشن تولد و غیره کاربردی باشد

از انواع مدل های بادکنک آرایی می توان به بادکنک آرایی نا منظم، بادکنک آرایی سقف ،بادکنک آرایی ساده ، بادکنک آرایی ساده برای تولد ، بادکنک آرایی طاق ساده، بادکنک آرایی ساده روی دیوار ، بادکنک آرایی طاق ترکیبی، بادکنک آرایی ساده و شیک،  بادکنک آرایی طاق مارپیچ و آرک های مختلف ، بادکنک آرایی روی دیوار ، بادکنک آرایی سقف ، بادکنک آرایی تولد کودک ، بادکنک آرایی توئیست و شکل سازی نام برد. امروزه باتوجه به تنوع و سلیقه های مختلف انواع مدل های بادکنک ساده و هلیومی و فویلی در طرح ها و مدل های زیبا و جذاب پولکی، آویز دار، عروسکی، قلبی و … در اشکال مختلف در بازار وجود دارند که می توانید مطابق سلیقه خود و نیز متناسب با مراسم پیش رو  آن را خریداری کرده و در تزیین و بادکنک آرایی برای جشن های مختلف بکار برید.

آرک های بادکنک آرایی یا طاق بادکنک آرایی

درمورد آرک بادکنک آرایی که امروزه در افتتاحیه ها و نصب آن در ورودی مراسم های مختلف کاربرد فراوانی دارد باید گفت ه اینوع از بادکنک آرایی به معنای ایجاد یک قوس زیبا از لایه های بادکنک و نصب آن در محل ورودی یا لوکیشن خاصی از یک مراسم می باشد. در این نوع بادکنک آرایی داشتن نقشه و چیدمان نقش بسیار مهمی دارد ، عموما آرک بادکنک آرایی به صورت دو رنگ و یا چند رنگ بصورت ساده و مارپیچ اجرا می شود و انتخاب رنگ آن بستگی به نوع مراسم و حتی سلیقه شما شما دارد . مثلا در بعضی از مراسم های کودکانه از رنگ های شاد و کودکانه و در مراسم ها یا آئین های افتتاحیه باید از رنگ های مجلسی استفاده کرد تا هارمونی میان این اجرا با موضوع مراسم و جایگاه آن مراسم نیز حفظ شود .