هزینه بادکنک آرایی قیمت پایه بادکنک آرایی

روش محاسبه هزینه و قیمت پایه بادکنک آرایی چگونه است ؟ این مقاله هم برای محاسبه هزینه بادکنک آرایی تولد و هم برای هزینه بادکنک آرایی عروسی و … برای شما کاربرد دارد این سوال کلیدی در بادکنک آرایی برای دو دسته از افراد بوجود می آید و دنبال پاسخ آن هستند تا روش محاسبه قیمت بادکنک آرایی را بدانند.

  • دسته اول : آنهایی که خدمات بادکنک آرایی ارائه می دهند.
  • دسته دوم : مشتریانی که بدنبال خدمات بادکنک آرایی هستند

ما در این مطلب قصد داریم برای شما مطلب کاملی را بنویسیم و توضیح خیلی خوبی برای شما ارائه دهیم، تا از نحوه محاسبه هزینه بادکنک آرایی و روش محاسبه  قیمت پایه بادکنک آرایی مطلع شوید. پس با ما همراه باشید.

  • الف – مقدار و کیفیت کالای مصرفی در بادکنک آرایی مهم است

بادکنک آرایی هم مثل سایر خدمات هنری علاوه بر ذوق و سلیقه از مواد مصرفی بهره می برد ، مثلا همانطور که در گل آرایی داشتن ذوق و سلیقه به تنهایی کافی نیست و باید از گل های مناسبی استفاده کرد، دربادکنک آرایی نیز همین گونه است و باید از بادکنک های مناسبی استفاده کرد، خوب است بدانیم چون بادکنک از مواد نفتی تهیه می شود و چون معمولا به شکل ساخته شده وارد می شود واردات آن تحت تاثیر قیمت ارز قرار دارد و  همچنین قیمت بادکنک ها بر اساس شرکت های سازنده ، کشور تولید کننده ، میزان محبوبیت ، وزن و مقدار مواد مصرف شده در تولید آن و حتی رنگ آنها از قیمت های مختلفی بهرمند می شوند، به مثال زیر خوب توجه کنید.

مثال: بادکنک با وزن ۳۲۰ گرمی کلمبیایی یا مکزیکی با رنگ بندی خانواده کروم (شکل شماره ۱) از بادکنک با وزن ۲۸۰ گرمی چینی با رنگ بندی ساده (شکل شماره ۲) گرانتر است زیرا هم از وزن بیشتر و هم رنگ محبوبتر و هم کیفیت ساخت بهتر بهره برده است. ویا بادکنک آرایی با استفاده از استندهای شکلی قلبی و ستاره ای و … گرانتر از بادکنک آرایی سقف است زیرا در بادکنک آرایی سقف از استند فریم استفاده نمی شود.

 

پس اگر در بادکنک آرایی شما از بادکنک های باکیفیت بیشتری استفاده شود طبیعتا هزینه بیشتری باید پرداخت شود، به شما پیشنهاد می کنم اگر بادکنک آرایی شما برای تشریفات خاصی است از بادکنک باکیفیت و در نتیجه گرانتر استفاده کنید و اگر صرفا برای یک مهمانی یا مراسم کوچک است از بادکنک هایی با درجه کیفی پایین تر استفاده کنید تا هزینه خود را مدیریت کنید.

  • ب – اجرای پروژه شما ممکن است نیازمند دستیار باشد

حجم و بزرگی برخی از کارهای بادکنک آرایی به گونه ای است که یک نفر به تنهایی توان و فرصت کافی اجرای آن را ندارد ، مثلا در برخی از فستیوال های بزرگ و جشنواره های بزرگ که در چندین سالن اجرا می شوند باید از دستیار ماهر استفاده کرد زیرا برای بادکنک آرایی نمی شود از کارگر ساده کمک گرفت و طبیعتا هزینه اجرای آن بیشتر می شود.

مثال : هزینه اجرای بادکنک آرایی برای یک جشنواره در چندین سالن مختلف از جنس بادکنک کروم مکزیکی به همراه یک دستیار ماهر بیشتر از اجرای بادکنک آرایی ساده برای میز تولد در داخل خانه توسط یک نفر است.

بادکنک آرایی

ج – تعداد بادکنک مورد نیاز برای تزیین مراسم ها متفاوت است

این نکته را بدانید که نمی شود برای محاسبه همه هزینه ها به متراژ بادکنک مصرفی بسنده کنیم ، زیرا در برخی از انواع تزیین و دکوراسیون بادکنک تعداد بادکنک مصرفی مهم است نه متراژ ، این مسئله در بادکنک های هلیومی و فویلی بیشتر خود نمایی می کند.

مثال : هزینه ۲۰ عدد بادکنک هلیومی از جنس فویلی و مدل عروسکی و فانتزی از دو متر بادکنک آرایی ریسه ای ساده که از حدود ۴۰ بادکنک ساده تشکیل می شود بسیار گرانتر است پس قیمت بیست عدد بادکنک فویلی فانتزی میتواند چند برابر بیشتر از ۴۰ عدد بادکنک ساده باشد.

 

د – میزان رقابت در شهر ها و مناطق مختلف روی قیمت اثر گذار است

به هر حال هرگاه رقابت بیشتر شد و عرضه کالا و خدمات بیشتر باشد خود به خود قیمت آن کالا یا خدمات با ارزانی بیشتری روبرو است. پس به وضوح باید گفت در شهرهای بزرگ مثل مشهد ، اصفهان ، شیراز ، تهران ، تبریز که از هنرمندان بیشتری در مقایسه با شهرهای کوچکی برخوردار است تعرفه اجرای بادکنک آرایی مناسب باشد.

مثال : قیمت بادکنک آرایی در منطقه ای که ۵۰ نفر خدمات دهنده وجود دارد از قیمت بادکنک آرایی در شهری که ۲ نفر بادکنک آرایی می کنند کمتر است.

ه – توان اقتصادی مردم یک منطقه عامل موثر در قیمت بادکنک آرایی

از گذشته تا کنون متاسفانه بخاطر شرایط اجتماعی عموما شهرها از بالا شهر و پایین شهر برخوردار بودند ، بالا بودن اجاره بهای دفاتر خدمات بادکنک آرایی در مناطق مرفه و بالا بودن سطح توقع مردم آن مناطق باعث می شود تا خدمات بادکنک آرایی با هزینه بالاتری برخوردار باشد در نتیجه مردم آن مناطق هزینه بیشتری را متحمل می شوند.

و – ایاب و ذهاب

ممکن است شما از نحوه بادکنک آرایی شخص خاصی خوشتان آمده باشد ولی او در فاصله نسبتا زیادی از شما باشد ، طبیعی است که در کنار همه هزینه ها او هزینه ایاب و ذهاب (هزینه رفت و آمد) را نیز به جمع مبلغ اضافه می کند

ز – هنر و خلاقیت یک موضوع شخصی است که هرکس باید خودش روی آن قیمت بگذارد

هنر و خلاقیت را خودمان قیمت می گذاریم ولی طبیعتا همواره باید این مسئله مناسب با عرف جامعه باشد و البته نباید فراموش کرد که هنرمند هم معاش دارد ، همانگونه که پزشک و راننده و آرایشگر و کارمند نیازمند امرار معاش هستند باید به معاش یک بادکنک آرا هم توجه کرد و فکر نکنیم که او چون پول بادکنک را گرفته است پس حق ندارد هزینه وقت و هنر و خلاقیت و تجربه اش را بگیرد!

ح – عوامل غیر قابل محاسبه

در برخی از کارهای بادکنک آرایی نمی شود از قبل تعداد دقیق بادکنک مصرفی را محاسبه کرد ( مثل بادکنک آرایی نامنظم ) زیرا متراژ و اندازه و تعداد بادکنک های مصرفی کاملا نامشخص هستند . در نتیجه بر اساس تجربه باید با یک قیمت حدودی توافق کرد و کار را شروع کرد و سپس صبر کنید تا کار به پایان برسد و در نهایت کار را برانداز کنید و هزینه نهایی را اعلام کنید.

در نتیجه ممکن است هر کدام از افراد هزینه ی بادکنک آرایی خود را اینجور محاسبه کنند ↓↓ :

فرمول قیمت بادکنک آرایی

هزینه بادکنک آرایی = دستمزد + تعداد بادکنک مصرفی

 هزینه بادکنک آرایی = تعداد بادکنک مصرفی  + حقوق دستیار + متراژ بادکنک آرایی

 هزینه بادکنک آرایی =  هزینه ایاب و ذهاب + تعداد بادکنک مصرفی  + حقوق دستیار + متراز بادکنک آرایی

و یا دیگر فرمول ها ، پس هر بادکنک آرایی بر اساس منطق کاری و هزینه های جاری به شما برآورد هزینه می دهد.

 

بادکنک آرایی ارزان آموزش بادکنک آرایی و خدمات بادکنک آرایی در تهران

منبع : بالون آرا